Průvodce vonnými sójovými svíčkami

 

Aneb jak vybrat sójovou svíčku...

Sójové vonné svíčky Vám pomohou vytvořit různé nálady díky své vůni, ale také mohou pomoci zútulnit Váš domov. Každá svíčka vnáší do interiéru teplou záři a její vůně dodává místnosti skutečnou atmosféru

Sójové svíčky jsou v poslední době velmi populární díky svému širokému výběru vůní. Pokud si chystáte koupit sójovou svíčku a nevíte, jakou vůni si vybrat, následující tipy vám mohou pomoci.

  1. Zkuste si vybrat vůni podle ročního období. Na jaře a v létě se hodí svěží a ovocné vůně, jako je třeba ananas, malina, mandarinka nebo citron. Na podzim a v zimě zase více voní koření a dřevo, jako například skořice, vanilka nebo borovice.
  2. Zaměřte se na své oblíbené vůně. Pokud máte rádi svěží vůně, zvolte například dubový mech, eukalyptus nebo bergamot. Pokud máte rádi vůně ovocné, zvolte třeba pomeranč, jablko nebo broskev.
  3. Zvažte účel svíčky. Pokud chcete svíčku používat pro relaxaci a uklidnění, zvolte vůni pomeranče nebo santalového dřeva. Pokud chcete svíčku použít pro romantickou večeři, zvolte třeba vůni vanilky nebo granátového jablka.
  4. Uvažujte o velikosti místnosti. Pokud máte menší místnost, zvolte svíčky s jemnější vůní, aby nebyla vůně příliš silná. Pro větší místnosti můžete použít svíčky s intenzivnější vůní.
  5. Vyzkoušejte si různé vůně. Nebojte se vyzkoušet něco nového. Někdy může být překvapivě příjemné zkusit něco, co byste normálně nevybrali. 

Ovocné vůně

Pokud máte rádi svěží a lehké ovocné vůně, zvažte vůni, která obsahuje citrusové ovoce, jako jsou citrony, pomeranče, granátové jablko nebo grapefruity. Tyto vůně jsou obvykle svěží a osvěžující. Pokud máte raději sladší a intenzivnější ovocné vůně, zvažte vůni, která obsahuje ovocné tóny jako jsou ostružiny, maliny, broskve nebo hrušky.sojove svicky 5

Citrusové vůně 

Citrusové vonné svíčky jsou vynikající volbou pro ty, kteří hledají svěží a osvěžující vůni do svého domova. Jsou ideální pro použití v obývacím pokoji nebo kuchyni. Pokud takovou vůni hledáte, měli byste proto zvážit vůně, které obsahují citrusové plody jako jsou pomeranče, citrony, grep, limetku nebo eukalyptus. 

sojove svicky 4
 
Dřevité a svěží vůně
 
Dřevité vůně jsou často spojovány s podzimem a zimou. V tomto případě byste mohli zvolit svíčku s vůní borovice, santalového dřeva nebo jalovce. Tyto vůně mají vynikající schopnost proniknout do vzduchu v místnosti a vytvořit tak příjemnou atmosféru.  Pokud preferujete svěží vůně, můžete zvážit svíčku s vůní dubového mechu, eukalyptu nebo pomeranče. Tyto vůně jsou osvěžující a často se používají v místnostech, kde se potřebujeme zrelaxovat nebo se soustředit. 
sojove svicky 3
 
Sladké a vanilkové vůně
 
Sladké a vanilkové vůně jsou obecně vhodné kdykoliv během roku, nicméně jsou často spojovány s podzimem a zimou, kdy se nám více chce zahřát a užít si útulnost v interiéru. Celkově jsou sladké a vanilkové vůně velmi univerzální a mohou být použity v různých situacích a na různé účely.
sojove svicky 2
 
Kořeněné a Vánoční vůně
 
Kořeněné vonné svíčky jsou perfektní volbou pro chladné zimní večery, kdy hledáte způsob, jak si zahřát svůj domov. Tyto svíčky jsou proto ideální volbou pro vytvoření příjemné a uklidňující atmosféry v jakémkoliv prostoru. Mezi nejčastější kořeněné tóny patří skořice, hřebíček, zázvor a muškátový oříšek. 
sojove svicky 1